Minust

Mina olen Kätlin, vegantoitumise ja -kokakunsti praktik. Olen olnud täistaimetoitlane juba 5 aastat – selle aja jooksul on mu elu teinud läbi transformatsiooni igas mõttes.

Kasvasin üles tavatoiduga kui iga toidu sisse või kõrvale käis mõni vajalik loomne lisand: putru söödi piimaga, kartulit koos lihaga, leiva juustuga, salatit hapukoorega jne. Puuviljad justkui ei olnud nagu “päris” toit.

Täiskasvanuna pidasin aastaid oma toitumist väga tervislikuks. Samal ajal esines mul haigestumisi grippi, limaeritust rähma ja nohu kujul, ebameeldivat higilõhna, seedeprobleeme, PMS-sündroomi, vererohket menstruatsiooni, naha kuivust ja vastuvõtlikkust päikesekahjustusele. See kõik tundus mulle loomulik ja normaalne.

Sel ajal ma mõtlesin, elasin, lõõgastusin toitusin nii nagu valdav osa inimesi – automaatselt, programmeeritult ja ebateadlikult. Otsisin armastust, rõõmu ja naudingut väljaspoolt: toidust, alkoholist ja suhetest.

Alles välismaailmas käies hakkas mu maailmapilt laienema: kohtasin taimetoitlasi, tänavakunstnikke, vabakutselisi näitejaid, muusikuid ja teisi õnnelikke inimesi, kes oskasid elada hetkes. Iga inimene jättis minusse tükikese täiesti uutsugust maailmatunnetust.

Ma hakkasin tõeliselt huvi tundma: milles peitub õnn ja meelerahu?

Järgmisena tuli mu ellu jooga avades sügava ühenduse keha ja meelega. Koos kehalise painduvusega avardus ka meel, mis andis suurema mentaalse vabaduse ja vaimse tasakaalu. Üsna peagi tervitasin oma elus täistaimetoitlust: esialgu soovist eemalduda vägivalda loovast loomatööstusest, kuid peagi lummas mind taimetoitlus oma  lihtsuse, terviklikkuse ja uute avastamata maitsetega.

Väga lühikese ajaga märkasin, et mu elukvaliteet on täiesti uuel tasemel. Ka mu joogapraktikasse tuli rohkem meelelist kui ka füüsilist voolavust. Mu üldine vaimne seisund muutus stabiilsemaks, mis võimaldas mul kogeda maailma positiivsemalt.

Vaimne tasakaal või tasakaalutus peegeldub alati toidulaual.

Olen õppinud, et toiduvalikuid juhib esiteks vaimne tervis ja ühendatus oma füüsilise kehaga. Mida rohkem kogen ma emotsionaalset rahulolu, seda rohkem kutsub ja isutab mind kõrge energiaga toortoit. Puhtus ja ilu peegeldub seest väljapoole, mitte vastupidi.

Muutused mu tervises:

  1. Kuidas on taimne toit mõjunud mu nahale?
  2. Kuidas on taimne toit mõjutanud mu kehalõhna?
  3. Kuidas on toortoit mõjunud mu seedimisele?
  4. Kuidas ma veganina enam päikesepõletust ei saa?
  5. Miks on minu jaoks lihtne olla vegan?
  6. Toitumismuutuse mõju sotsiaalsetele suhetele
  7. Kuidas on taimne toit mõjutanud mu kuupuhastust?

Soovin jagada enda kogemust, et ka Sul oleks võimalus luua oma ellu rohkem puhtaid mõtteid mõtted, tervislikke ja teadlikke toiduvalikuid; et Sind saadaks elujõuline füüsis, erk vaim ja rahulik meel. :)

Taimne toit ootab avastamist ja Sinu siirast tähelepanu!

Kui Soovid saada minuga tuttavaks: katlin.kalling@hotmail.com

 

 

Advertisements

Arvamus "Minust" kohta

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: