Kõrvitsakook kõrgemale südametšakrale

Selle kõrvitsakoogi kaunistasin puuviljadest spiraaliga. Spiraal on üks vanemaid geomeetrilisi kujundeid, sümboliseerides liikumist välisest teadvusest (materiaalsus, väline teadlikkus/taju, ego)  sisemisse teadvusesse (valgustatus, nirvaana, kosmiline teadvus). Spiraal sümboliseerib taassundi, kasvamist ja arenemist: teadvust, mis saab alguse keskelt ja avardub aina suuremaks. Seda võib võtta kokku sõnadega: tasakaal, suund, algus, laienemine, teadvus, ühendus, rännak ja areng.

Roosa värv selles spiaraalis sümboliseerib kõrgemat südametšakrat: tarbides roosat värvi toiduaineid, toetame me endas südametšakra avanemist. Kõrgema südametšakra ehk tüümuse tšakra, teise nimega Kõrgem Süda või Ühendatud Armastus, see on koht, kus paikneb meie hing, seega kõige olulisem tšakra. Me oleme ühenduses kõrgema südametšakraga, kui me suudame armastada tingimusteta kogu inimkonda, see tähendab kõikide inimeste ja uskumuste armastavat rahumeelset aktsepteerimist. Me oleme võimelised vastu võtma armastust ja andma seda edasi teistele. See tšakra ühendab meid maailma hingega – me tunneme, et me oleme kõik üks.

Tšakra asetseb seal, kus on harknääre, südame- ja kurguŧšakra vahel. Nende kahe energia kombinatsioon võimaldab meil saada parem ühendus meie keha ja hinge vahel. See on ŧsakra, kus asub kaastunne, empaatia, rõõm, rahu, kannatlikkus, tasakaalustatud emotsioonid ja tingimusteta armastus lähedaste ja ka kõigi teiste vastu.

Kook tuli välja selline:

IMG_4913

Koogi põhja sisse läheb:

– 300 g datleid

– 300 g kookoshelbeid / 1 purustatud kookospähkel

Lõika datlid väikesteks tükkidest ja purusta blendris koos kookoshelvestega ühtlaseks massiks. Kui kasutad kookospähklit, purusta kookospähkel, lõika sisust laastud ja purusta blendris helvesteks. Lükka mass ühtlaselt koogitaldrikule.

Kreemi sisse läheb:

– 400 g tükeldatud toorest kõrvitsat

– 250 g india pähkleid (leotatud u 4 tundi)

– 100 g kookoshelbeid

– 5-10 datlit (eelnevalt leotatud)

– 0,5 sidruni mahl

Pane kõik koostisosad blendrisse või köögikombaini ja blenderda seni, kuni mass on ühtlane ilus kreem. Vala kreem koogipöhjale ja kaunista meelepäraste puuviljadega. Valisin tunnetuspõhiselt roosad granaatõuna seemned ja helekollase banaani – ju vajas südameŧšakra ja ka päikesepõimik toetust. Kaunistuseks valitud puuviljad sobisid väga hästi ka maitsega, kuna koogi sisu ponud liiga magus.

IMG_4921

Uusi maitseid ja katsetusi!
Kätlin

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s